Práce v Německu | informace o práci v Německu, život v Německu
| o životě a práci v Německu
 

Proč práce v Německu

Německý pracovní trh se pro občany České Republiky pootevřel vstupem do Evropské Unie, roku 2004. Země si však nechala přechodnou dobu, po kterou ztěžovala nově příchozím členům Evropské Unie přístup na pracovní trh. Pro legální práci v Německu, musel uchazeč složitě vyplňovat žádost o pracovní povolení a několika dalších dokumentů.

Jak už jsme zmiňovali, situace se uvolnila v roce 2009, kdy se Německo pro práci otevřelo absolventům vysokých škol. Ti pro práci v Německu již nadále nepotřebovali vyřizovat pracovní víza a situace tak byla mnohem jednodušší.

Nejpodstatnější změna se ale udála v květnu 2012, kdy byla přechodná doba zrušena a pracovníkům z České Republiky se německý pracovní trh otevřel naplno. Nyní je tedy možné najít si práci v Německu stejně jednoduše jako v České Republice, se stejnými výhodami, jako mají občané Německa.

Práce v Německu | Deutschland arbeit | práce v zahraničí | agentura práce | zaměstnání | beschäftigung | zaměstnání v Německu | arbeiten in Deutschland

Práce v Německu výhoda číslo 1

Největší motivací proč pracovat v Německu, bude pro většinu lidí finanční stránka. Německo je ekonomicky velice vyspělé, což se samozřejmě projevuje i na výši platu. Německo sice nemá koncept minimální mzdy, jako má Česká Republika, nebo Velká Británie, nicméně platy v Německu odpovídají zhruba dvojnásobku mzdy v České Republice.

Práce v Německu výhoda číslo 2

Německo je naším západním sousedem, a tudíž je to nejbližší soused, kam se vydat za prací v zahraničí. To je pro mnoho lidí velkým lákadlem, protože v případě nenadálých potíží je možno vrátit se okamžitě domů. Další výhodou je, že se můžete poměrně jednoduše vracet domů třeba na víkendy, čehož mnoho lidí také využívá.

Práce v Německu výhoda číslo 3

Další výhodou je poměrně jednoduché získání práce. Německé internetové portály práce jsou doslova nabity nabídkami práce v Německu, hlavně řemeslných a kvalifikovaných profesí. Pokud jste tedy řemeslník, máte velkou šanci práci v Německu sehnat.

Práce v Německu | kam dál

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají ...

štítky : Práce v Německu, jak na práci, shánění práce v Německu, zaměstnání

Před tím, než se vypravíte do Německa za prací, byste měli vědět a udělat několik věcí! Předně si tedy musíte uvědomit, jestli jedete do Německa jen na prázdninovou brigádu, nebo budete pracovat nastálo či dobu neučitou. Ani v případě, že na něco zapomenete ...

štítky : Práce v Německu, práce v zahraničí, zaměstnání, před cestou, pojištění, maturitní vysvědčení, řidičský průkaz

Práce v Německu

20433
20433

O práci v zahraničí za svůj život zauvažuje spousta lidí. Většina z nich se k tomu však nikdy neodhodlá. Ptáte se proč? Je to hlavně proto, že se bojí neúspěchu. Práce v Německu, by však mohla k nepoznání změnit kvalitu jejich života. To si samozřejmě ...

štítky : Práce v zahraničí, práce v EU, Práce v Německu, Euro, za prací do Německa