Podle dostupných informací, bylo území Německa osídleno germánskými kmeny již před rokem 100. př.n.l. Od 10. století tvořila německá území jádro Svaté říše římské, která existovala až do roku 1806. Ke sjednocení knížectví v Německu došlo po prusko-francouzské válce v roce 1871.
V roce 1939 rozpoutalo Německo 2. světovou válku, která trvala do roku 1945 a byla největší válkou historie. V roce 1949 bylo Německo rozděleno na dva státy, Německou demokratickou republiku a Německou spolkovou republiku.
K opětovnému sjednocení Německa došlo v roce 1989, pádem berlínské zdi.
Západní Německo bylo v roce 1952 zakládajícím členem Evropského společenství uhlí a oceli a v roce 1957 zakládajícím státem Evropského hospodářského společenství.
V současnosti je Německo součástí Schengenského prostoru, tedy prostoru s volným pohybem osob, které mají v držení pas jednoho ze států Evropské Unie. Německou měnou je euro, které v roce 2002 nahradilo německou marku.
Německo je federativní demokratickou parlamentní republikou tvořenou šestnácti spolkovými zeměmi (Bundesländer). Hlavním a zároveň i největším městem je Berlín. Německo je členským státem OSN, NATO, G8 a signatářem Kjótského protokolu.
Podle měření hrubého domácího produktu, je ekonomika Německa třetí nejsilnější na světě. Životní úroveň je v Německu vysoká a funguje tam velice rozvinutý systém sociální pomoci. Německo je předním aktérem evropské i celosvětové politiky.
Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají ...
Před tím, než se vypravíte do Německa za prací, byste měli vědět a udělat několik věcí! Předně si tedy musíte uvědomit, jestli jedete do Německa jen na prázdninovou brigádu, nebo budete pracovat nastálo či dobu neučitou. Ani v případě, že na něco zapomenete ...
O práci v zahraničí za svůj život zauvažuje spousta lidí. Většina z nich se k tomu však nikdy neodhodlá. Ptáte se proč? Je to hlavně proto, že se bojí neúspěchu. Práce v Německu, by však mohla k nepoznání změnit kvalitu jejich života. To si samozřejmě ...