Práce v Německu | informace o práci v Německu, život v Německu
| o životě a práci v Německu
 

Berlín, hlavní město Německa

Berlín leží na severovýchodě Německa, zhruba 70 km západně od hranic s Polskem, je obklopen spolkovou zemí Braniborsko (Brandenburg). Městem protéká řeka Spréva (Spree), vodní plochy (především jezera) tvoří 6,6 % celkové plochy a mimo mnoha parků a obdobných zelených ploch se na území města nachází i lesní porosty. Průměrná výška nad mořem: 34 m n. m. Nejvyšší bod: Teufelsberg, 115 m n. m. (jedná se o umělý násyp, vzniklý ze zbytků stavebního materiálu vybombardovaných domů). Vzdálenost mezi Prahou a Berlínem je 350 km. Do Berlína se z Prahy pohodlně dostanete po dálnici, cesta vlakem trvá asi pět hodin a cesta letadlem asi 40 minut.

Práce v Německu | Deutschland arbeit | práce v zahraničí | agentura práce | zaměstnání | beschäftigung | zaměstnání v Německu | arbeiten in Deutschland

Berlín, hlavní město Německa

První zmínky o Berlínu pocházejí ze 13. století kdy bylo toto město hlavním městem Pruska. Na začátku dvacátého století, je Berlín třetím největším městem na světě a ve třicátých letech dvacátého století, se Berlín stává hlavním městem německé Třetí říše.

To se však také Berlínu stává osudným a proto je za druhé světové války silně bombardován. Odhaduje se, že bylo zničeno více než 40 procent zástavby Berlína. Ani na konci války však Berlín nedostane kýženou svobodu a nastane násilné rozdělení města na 4 zóny, které si mezi sebou rozdělí vítězné strany.

Rozdělení Berlína definitivně potvrdí výstavba tzv. berlínské zdi, která rozděluje město na východní a západní Berlín. Tak to zůstává až do roku 1990, kdy se komunistický režim ve východním Německu definitivně hroutí a dojde k opětovnému sjednocení Německa.

Braniborská brána Práce v Německu - Braniborská brána

Co se dá v Berlíně vidět?

Berlín je město kultury. Kromě spousty malých divadel a scén zde nalezneme i Státní operu Staatsoper, Německou operu Deutsche Oper a Komickou Operu Komische Oper. Dalším lákadlem jsou muzea, z nichž nejznámější je muzeum Egyptské a Pergamonské. Kromě kultury, je Berlín také důležitým studentským městem, najdeme zde tři univerzity - Svobodnou univerzitu, Humboldtovu univerzitu a Technickou univerzitu.

Z dalších pozoruhodností a památek je možno jmenovat Říšský sněm Reichstag, Braniborskou bránu, světoznámou třídu Pod Lipami Unter den Linden stejně, zámek Schloss Charlottenburg, bývalý přechod Checkpoint Charlie, East Side Gallery (zbytek Berlínské zdi).

Z dalších pozoruhodností můžeme vybrat třeba televizní věž Fernsehturm, chrám Berliner Dom a zříceninu kostela Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Kurfürstendamm a Alexanderplatz bývalé západní a východní centrum města, celý nový komplex na Postupimském náměstí Potsdamer Platz v neposlední řadě pak i památky v blízké Postupimi.

Práce v Německu | kam dál

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají ...

štítky : Práce v Německu, jak na práci, shánění práce v Německu, zaměstnání

Před tím, než se vypravíte do Německa za prací, byste měli vědět a udělat několik věcí! Předně si tedy musíte uvědomit, jestli jedete do Německa jen na prázdninovou brigádu, nebo budete pracovat nastálo či dobu neučitou. Ani v případě, že na něco zapomenete ...

štítky : Práce v Německu, práce v zahraničí, zaměstnání, před cestou, pojištění, maturitní vysvědčení, řidičský průkaz

Práce v Německu

20459
20459

O práci v zahraničí za svůj život zauvažuje spousta lidí. Většina z nich se k tomu však nikdy neodhodlá. Ptáte se proč? Je to hlavně proto, že se bojí neúspěchu. Práce v Německu, by však mohla k nepoznání změnit kvalitu jejich života. To si samozřejmě ...

štítky : Práce v zahraničí, práce v EU, Práce v Německu, Euro, za prací do Německa