Práce v Německu | informace o práci v Německu, život v Německu
| o životě a práci v Německu
 

Jak na práci v Německu

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět.

Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají trochu jiná pravidla a pro pracovníky z východu, jak nám často přezdívají mají nastavená mnohdy bizardní a nesmyslná nařízení, takže si občas přijdete jako na jiné planetě.

Další nevýhodou práce v Německu, respektive německé mentality, jsou předsudky, které mají Němci vůči Čechům, potažmo dalším zemím z komunistického východního bloku, zejména u starších generací. Stále se totiž domnívají, že tito imigranti jim berou práci a tím i peníze a v některých případech vám to dají i velice nepěkně najevo.

Práce v Německu | Deutschland arbeit | práce v zahraničí | agentura práce | zaměstnání | beschäftigung | zaměstnání v Německu | arbeiten in Deutschland

Jak na práci v Německu

Další věc, kterou si musíte uvědomit, než začnete shánět práci v Německu, je délka pobytu. Jakmile totiž pobyt a práce v Anglii přesáhne půl roku, máte nárok na odhlášení z placení povinného zdravotního pojištění v České Republice. Pokud tedy plánujete pracovat v Německu na dobu neurčitou, ale delší než půl roku, odhlašte se z pojišťovny, abyste nemuseli po návratu pojišťění doplácet.

Jak na práci v Německu Práce v Německu - Jak na práci v Německu

Další důležitou věcí je, že v Německu se shání práce podstatně jinak než jste zvyklí z České Republiky. Nejlepším způsobem shánění práce v Německu je internet. O internetových zdrojích se také budeme ještě zmiňovat. Druhým oblíbeným způsobem, jak sehnat práci v Německu, je registrace do jedné z pracovních agentur. Ty pracují podobně jako úřad práce u nás, s tím rozdílem, že se většinou jedná o soukromé subjekty, které dostanou za zprostředkování práce zaplaceno od zaměstnavatele. V případě, že pracujete pro agenturu, dostáváte výplatu od ní, funguje vlastně jako prostředník.

Nejlepším způsobem jak uspět, je dopředu si sehnat několik pracovních nabídek, domluvit si interview a po příjezdu do Německa jedno po druhém absolvovat. Nemusím asi zdůrazňovat, že jednotlivá interview, by měla být v okolí jednoho místa, abyste nemuseli přejížďet přes půlku Německa. Ubytování ani doprava v Německu také nejsou nejlevnější, s čímž byste měli počítat a vytvořit si finanční rezervu na pokrytí prvních výdajů.

Práce v Německu | kam dál

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají ...

štítky : Práce v Německu, jak na práci, shánění práce v Německu, zaměstnání

Před tím, než se vypravíte do Německa za prací, byste měli vědět a udělat několik věcí! Předně si tedy musíte uvědomit, jestli jedete do Německa jen na prázdninovou brigádu, nebo budete pracovat nastálo či dobu neučitou. Ani v případě, že na něco zapomenete ...

štítky : Práce v Německu, práce v zahraničí, zaměstnání, před cestou, pojištění, maturitní vysvědčení, řidičský průkaz

Práce v Německu

19749
19749

O práci v zahraničí za svůj život zauvažuje spousta lidí. Většina z nich se k tomu však nikdy neodhodlá. Ptáte se proč? Je to hlavně proto, že se bojí neúspěchu. Práce v Německu, by však mohla k nepoznání změnit kvalitu jejich života. To si samozřejmě ...

štítky : Práce v zahraničí, práce v EU, Práce v Německu, Euro, za prací do Německa