Práce v Německu | informace o práci v Německu, život v Německu
| o životě a práci v Německu
 

Hledání práce v Německu

Jakým způsobem se dá hledat práce v Německu? Máte několik možností! Největší šanci na úspěch mají absolventi univerzit ale také řemeslných technických profesí.

Kvůli vysokému životnímu standardu v Německu, se mnoho mladých lidí při výběru své kariéry rozhodne místo studia začít pracovat. Jít na vysokou se prostě nevyplatí a to zejména finančně, protože člověk, který stráví na univerzitě pět let má sice vyšší výplatu, nicméně ten, který odešel po střední škole pracovat, má i za minimální mzdu za těch pět let slušné postavení i materiální zabezpečení.

Proto za prací do Německa odcházejí absolventi vysokých škol z celé střední a východní Evropy.

Práce v Německu | Deutschland arbeit | práce v zahraničí | agentura práce | zaměstnání | beschäftigung | zaměstnání v Německu | arbeiten in Deutschland

Hledání práce v Německu

Hledání práce v Německu je naprosto stejné jako u nás, s jedinou výjimkou o které se budeme ještě bavit.

Pokud to s prací v Německu myslíte opravdu vážně, měli byste věnovat dostatek času přípravě papírových podkladů, jako životopis a motivační dopis, případně osobní profil. Nemusím snad zmiňovat, že pro úspěšné sehnání práce v Německu budete potřebovat ovládnout němčinu. Mnoho lidí se totiž domnívá že odjede do Německa za prací bez znalosti jazyka a někdo se ho ujme. V takovém případě máte velkou šanci, že skočíte na lep nějakému podvodníkovi, který vás za zprostředkování práce v Německu obere o peníze.

Práce v Německu Práce v Německu

Práce v Německu a jak ji hledat

Nejvýznamnějším a také nejkvalitnější zdrojem pracovních nabídek v Německu jsou přátelé, známí nebo prostě krajané, kteří již v Německu pracují. V takovém případě jednoho z nich oslovte a poproste ho, zda by vám se sehnáním práce nepomohl. Zní to jako klišé, ale tyto pracovní vztahy bývají zpravidla nejkvalitnější. Víte dopředu do čeho jdete a alespoň se máte ze začátku o koho opřít.

Práce v Německu přes internet

Další možností je získání práce přes internet. Existují dva druhy pracovních portálů v Německu. První skupinou jsou portály, kde naleznete aktuální nabídky práce rozdělené podle regionů a měst. Zde si jednoduše vyberete práci o kterou máte zájem a kontaktujete zadavatele přímo. Nabídky práce pochází z různých zdrojů, proto si nejprve ověřte, zda se jedná o nabídku férovou a zda je zadavatelem přímo zaměstnavatel, který práci nabízí.

Práce v Německu číšník Práce v Německu

V Německu operuje spousta pracovních agentur, které dohazují zaměstnance firmám, jež o ně mají zájem. V takovém případě se stáváte zaměstnancem agentury, která může ale nemusí za zprostředkování práce v Německu požadovat poplatek. To je druhá skupina, kde po vás ve většině případů budou chtít vyplnit profil, doplněný životopisem. Jakmile pro vás agentura sežene práci, kontaktuje vás. Nemusíte se však bát, získání práce přes agenturu je jednoduché a v mnoha případech také velice pohodlné. Můžete se dokonce zaregistrovat u několika agentur, a práci si jednoduše vybrat. U agentur mají největší šanci nekvalifikovaní pracovníci, dělníci, ale také zedníci, číšníci, pokojské, barmani truhláři, elektrikáři.

Práce v Německu internet

Práce v Německu | kam dál

Definitivně jste se rozhodli, že práce v Německu bude přesně pro vás? Teď vás tedy bude zajímat, co všechno byste měli před odjezdem do Německa vědět. Předně si musíte uvědomit, že pracovat v Německu, bude jiné než pracovat v České Republice. Němci mají ...

štítky : Práce v Německu, jak na práci, shánění práce v Německu, zaměstnání

Před tím, než se vypravíte do Německa za prací, byste měli vědět a udělat několik věcí! Předně si tedy musíte uvědomit, jestli jedete do Německa jen na prázdninovou brigádu, nebo budete pracovat nastálo či dobu neučitou. Ani v případě, že na něco zapomenete ...

štítky : Práce v Německu, práce v zahraničí, zaměstnání, před cestou, pojištění, maturitní vysvědčení, řidičský průkaz

Práce v Německu

20433
20433

O práci v zahraničí za svůj život zauvažuje spousta lidí. Většina z nich se k tomu však nikdy neodhodlá. Ptáte se proč? Je to hlavně proto, že se bojí neúspěchu. Práce v Německu, by však mohla k nepoznání změnit kvalitu jejich života. To si samozřejmě ...

štítky : Práce v zahraničí, práce v EU, Práce v Německu, Euro, za prací do Německa